Welcome, Guest

بررسی سلامت شغلی راننده ای با اختلال شخصیت
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: بررسی سلامت شغلی راننده ای با اختلال شخصیت

بررسی سلامت شغلی راننده ای با اختلال شخصیت 2 years, 1 month ago #23

امروز یک مورد خاص به درمانگاه بهارلو مراجعه کرده بود که خیلی مایه کانفلیکت و دردسر شد فکر کنم ذکرش مفید باشه:
یه آقای جوون که برای بررسی سلامت رانندگان حرفه ای(پایه یک) مراجعه کرده بود، در بررسی نهایی مشخص شد که معافیتش بخاطر بندی از آئین نامه نظام وظیفه است که مربوط به اختلال شخصیت بوردرلاین و آنتی سوشال میشه. خودش می گفت اختلال شخصیت مرزی داشته و می گفت الان خوب شده! البته خیلی هم پرخاشگر بود و از همون اول رفتار توهین آمیز با همه داشت و جبهه گرفته بود. از نظرای دیگه هم که بطور روتین معمولا بررسی راننده ها انجام میشه کاملا سالم بود(آزمایشات روتین و معاینات عمومی و چشم و گوش و ...). به نظر همکارا برای همچین موردی چه تصمیمی بگیریم؟
Last Edit: 2 years, 1 month ago by دكتر نصرت اله محمدي.
The following user(s) said Thank You: دكتر مريم ملک

پاسخ: بررسی سلامت شغلی راننده ای با اختلال شخصیت 2 years ago #64

با درود فراوان به همکاران با اخلاق و باسپاس از دکتر محمدی.من فکر میکنم وقتی قانونگزار با وجود ذکر بند بیماری در برگ معافیت پزشکی, گواهینامه پایه یک در اختیار فردی قرار میدهد تلویحا,مجوز قانونی رانندگی با خودروهایی که مشمول پایه یک بوده (که عمدتا شغلی میباشد) را به وی میدهد.به عبارتی, وظیفه طبیب الاطباء(از جنبه پیشگیری)طب کار ,پایش مشکلاتی است که در طول خدمت شغلی برای فرد بروز نموده که میتواند محدودیت یا ممنوعیتی برای فرد ایجاد نماید.شاید بهتر باشد نظریه روانپزشک را در مورد شدت بیماری مورد بررسی قرار داد.شخصیت ضد اجتماعی و مرزی یک طیف گسترده است که بخش اندکی از انان در انتهای طیف قرار مگیرند وصرف عنوان یک بیماری در برگ معافیت نمیتواند معیاری شفاف و sharpبرای محرومیت شغلی باشد.چه بسا شدت بیماری ایشان به حدی باشد که مناسب اسلحه به دست گرفتن و سرباز بودن نباشد ولی مغایرتی با سایر مشاغل(نظیر رانندگی پایه یک) نداشته باشد.
The following user(s) said Thank You: دكتر مريم ملک

پاسخ: بررسی سلامت شغلی راننده ای با اختلال شخصیت 1 year, 11 months ago #107

بادرود به همکاران عزیز. در مورد این راننده که سابقه مستند از اختلال شخصیت وجود دارد و با توجه به اینکه نمی توان در مورد نوع اختلال شخصیت وی اطمینان کامل داشت، اولین گام مشاوره با روانپزشک معمتد و مجرب در خصوص تعیین و تایید اختلال شخصیت در حال حاضر و شدت آن و بررسی وجود ویزگی هایی مانند پرخاشگری، رفتارهای غیر مسئولانه، رفتارهای غیرمعقول و غیرقابل پیش بینی است. در صورت امکان استعلام سابقه قضایی و زد و خورد و بازداشت قبلی نیز بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که هر کدام از موارد فوق تایید شود، رانندگی پایه یک برای چنین شخصی ممنوع است و کلا شخصیت های آنتی سوشال اغلب برای رانندگی پایه یک غیرمجاز هستند.ولی در عمل اغلب روانپزشکان و روانشناسان تجربه و مهارت کافی در خصوص پاسخ دقیق به سوالات مورد نیاز طب کار را ندارند و در اغلب موارد از مشاوره ها، نتیجه دلخواه حاصل نمی شود. ضمن اینکه وقتی یک فرد آنتی سوشال یا borderline رو تایید نمی کنید حتما باید مثل فیلم "لئون" قبلا راه های فرار سریع از اتاق یا کلینیک رو به دقت بررسی کرده باشین تا اتفاق ناگواری واستون نیفته. موفق . سربلند باشید.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 1.30 seconds

Joomla
Joomla

Copyright © 2014. مرکز تحقیقات بیماری های شغلی و طب کار. Designed by Navid Hasani

S5 Box

раскрутка сайта
joomla templates